PODCZAS WIZYTY W NASZYM GABINECIE ZASIĘGNIESZ PORADY PODOLOGA ORAZ UZYSKASZ POMOC W ZAKRESIE:


  diagnozy
wykonania podstawowego zabiegu podologicznego
usunięcia hiperkeratoz
usunięcia zrogowaciałego naskórka (nagniotki, modzele)
usunięcia odcisków
brodawek
prawidłowego skrócenia paznokci
zabiegu na wrastający paznokieć (klamry plastikowe, plastikowo-metalowe, tytanowej, Frasera)
zabiegu na wrastający paznokieć Kostką ARKADY
usunięcia wrastającego elementu
odciążenia bolesnych miejsc (ortezy z żelu )
opracowania pękającej pięty, rozpadlin
udzielenia wskazówek i zaleceń pielęgnacji domowej
opieki nad stopą cukrzycową
rekonstrukcji płytki paznokcia
pobierania materiału do badania mykologicznego
 grzybice paznokci i skóry stóp
wykonanie indywidualnych wkładek 3D
konsultacji z fizjoterapeutą
komputerowe badanie stóp
współpraca z chirurgiemPODSTAWOWY ZABIEG PODOLOGICZNY:

Jest to usługa skierowana do osób ze schorzeniami stóp takimi jak: wrastaniem paznokci, urazami mechanicznymi płytki paznokciowej , pogrubiałymi modzelami, odciskami  i pękającymi piętami, oraz dla DIABETYKÓW.


WRASTAJĄCY PAZNOKIEĆProblem wrastających paznokci jest często skutkiem noszenia ciasnego lub niewłaściwego obuwia, jak również nieumiejętnego wycinania rogów płytki paznokcia, zaburzenia wzrostu paznokcia, predyspozycji genetycznej, urazu mechanicznego. Zbyt długie zwlekanie z pójściem do podologa może spowodować, że powstanie obrzęk, stan zapalny.

Można tego uniknąć!

Gorzej, gdy paznokieć jest zrogowaciały, wybrzuszony i zgięty ku dołowi brzegów, które wrastają. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest nałożenie klamry. Ma ona za zadanie skorygować kształt paznokcia poprzez uniesienie wbijających się brzegów ku górze. Systematycznie zakładane klamry mogą całkowicie wyprowadzić paznokieć, który odzyskuje właściwy kształt. Mimo, że nazwa brzmi odstraszająco – samej dobrze założonej klamry nie widać.


KLAMRA ORTONYKSYJNA KORYGUJĄCA WRASTAJĄCY PAZNOKIEĆ


Klamra ma wszechstronne zastosowanie medyczne w przypadkach:  odcisków wału paznokcia,
-w stanach zapalnych wywołanych wrastaniem i wkręcaniem się paznokcia i po jego częściowym wycięciu.

W dzisiejszych czasach rozwój podologii zapewnia nam dostęp do wielu nieinwazyjnych metod leczenia. Stosując je - nie jesteśmy zmuszeni do zmiany trybu życia, ani przerwy w pracy zawodowej. O ich skuteczności świadczą nie tylko rekomendacje lekarzy, ale i opinie rzeszy zadowolonych klientów gabinetu podologicznego. Zabieg zakładania klamry na wrastające paznokcie jest bezbolesny, a dzięki punktowemu nałożeniu i indywidualnej regulacji siły napięcia klamry prowadzi z reguły do natychmiastowego złagodzenia bólu

Klamry ortonyksyjne na wrastające paznokcie można stosować już u dzieci powyżej 5 roku życia. U dzieci młodszych stosujemy tamponadę, która w przypadku delikatnych płytek i systematycznym stosowaniu przynosi bardzo dobre efekty. Przynoszą natychmiastową ulgę. Długotrwałe ich stosowanie powoduje spłaszczenie płytki paznokciowej, likwiduje dolegliwości i zapobiega ponownemu wrastaniu. Kontrolne wizyty oraz właściwa, świadoma pielęgnacja pozwolą nam uporać się z problemem raz na zawsze.

KLAMRA 3TO - bezpieczna klamra metalowa: 
* Wykonana z cienkiego, sprężystego druciku podobnie jak aparat ortodontyczny
* Zakończona dwoma haczykami unoszącymi paznokieć
* Specjalna pętla: podczas zaciskania szybko podnosi paznokieć
* Pozwala na regulację naprężenia przy jednostronnym i dwustronnym wrastaniu.
*Gwarantuje zniesienie bólu
* Szczególnie polecana dla diabetyków


RURKI KORYGUJĄCE


Rurki zalecane są w przypadku stwierdzenia niewielkiego wrastania paznokcia, spowodowanego np. niewłaściwym obcinaniem paznokci. Metoda ta pozwala kontrolować tor rośnięcia paznokcia. Często stosowana u małych dzieci.


REKONSTRUKCJA PŁYTKI PAZNOKCIA


Rekonstruować paznokieć możemy w wielu przypadkach: kiedy chcemy zabezpieczyć odsłonięte łożysko paznokcia, podczas prowadzenia terapii wrastających paznokci lub po doznanym urazie mechanicznym. Zdarza się, że tracimy paznokieć w wyniku choroby lub nieszczęśliwego wypadku. Stosujemy rozwiązanie, niepowodujące żadnych efektów ubocznych. Gwarantujemy poprawę estetyki Twoich paznokci.


ODCISKIOdcisk to miejsce nadmiernie zrogowaciałego naskórka. Zwykle jest wyraźnie odgraniczony i ma twardy trzpień, który wrasta w miękkie tkanki. Trzpień może powodować ból i docierać nawet do okostnej. Taki zaawansowany odcisk może utrudniać chodzenie, a na pewno powoduje duży dyskomfort. Odcisk to reakcja naskórka na stały ucisk i tarcie.


MODZELE


Modzel to miejsce nadmiernie zrogowaciałego naskórka. Cała powierzchnia modzela ma żółtawy kolor i zwykle są to większe powierzchnie niż w przypadku odcisków. Modzel to reakcja naskórka na stały ucisk i tarcie.


ODCIĄŻENIA