Profesjonalne kwasy medyczne przeznaczone dla skór z problemami

Pojedynczy zabieg z kwasami możesz zastawać jako odświeżenie, natomiast jeśli masz problem skórny niezbędna seria peelingów chemicznych 4-6 zabiegów co 10-21 dni.

 Po diagnozie i wywiadzie ( wykluczeniu przeciwskazań do zabiegu np. aktywna choroba nowotworowa, zmiany skórne typu opryszczka, infekcje, świeża opalenizna) kosmetolog decyduje o doborze terapii.


Zabieg na trądzik


W zależności od charakteru zmian skórnych, przyczyny i czasu powstania, wyróżnia się różne rodzaje trądziku : trądzik różowaty, trądzik młodzieńczy, trądzik hormonalny,, trądzik polekowy. Bez względu na to czy zmiany dotyczą osoby młode czy dojrzałe należy z nimi walczyć.

Na pierwszej wizycie dostosujemy program kuracji odpowiedni dla danego problemu. Preparat dobierzemy pod względem rodzaju substancji aktywnej oraz stężenia. Mamy w swojej ofercie peelingi o farmaceutycznej czystości - są to roztwory bazujące na pojedynczych kwasach. W terapii trądziku mamy do zaoferowania kwas salicylowy (ma właściwości przeciwzapalne), kwas azelainowy (działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, antyoksydacyjne - hamuje powstaniu wolnych rodników tlenowych), kwas laktobionowy (działanie łagodzące i przeciwzapalne.), kwas mlekowy(likwiduje bakterie odpowiedzialne za powstawanie trądziku.). Kwasy, które mamy w swojej ofercie pozwalają na dobranie indywidualnego programu leczenia.

Zabieg Bankietowy nieinwazyjny 


Retinol to jeden z najbardziej cennych składników kosmetycznych o udowodnionym naukowo działaniu odmładzającym.

W naszej ofercie znajdą Państwo zabieg na bazie dwóch kompleksów retinolowych wzmocnione działaniem kwasu migdałowego i fitowego. Zabieg nie podrażnia skóry, nie złuszcza intensywnie naskórka. Składa się z 2 etapów. Pierwszy etap to zabieg w gabinecie, którego kluczem jest aplikacja ampułki z kompleksem retinolu i kwasów - ten etap odbywa się pod okiem specjalisty. Drugi etap trwa 7 dni i polega on na aplikacji specjalistycznego kremu, który otrzymujesz GRATIS do zabiegu (w skład którego wchodzi retinol, papaina oraz składniki odżywcze).

Zabieg można wykonywać przez cały rok, ponieważ forma preparatów nie drażni skóry, i nie wypływa na promienie UV. Rekomendowany zabieg dla skóry dojrzałej , pozbawionej elastyczności, przesuszonej lub z przebarwieniami.


Zabieg na przebarwienia 

Zabieg na przebarwienia stworzony jest z myślą o skórach zmagającym się z problemem estetycznym, bez względu na to jaka jest przyczyna przebarwienia (np. Hormonalne, posłoneczne, polekowa ) Wskazaniem do zabiegu jest nierównomierny koloryt skory, skóra szara ziemista. Z myślą o przebarwieniach możemy zaoferować kwas askorbinowy , kwas laktobionowy ,kwas mlekowy, oraz kwas glikolowy. Każda osoba jest traktowana indywidualnie, więc każdy składki aktywny jest dobierany do potrzeb Twojej skory. (Peelingi chemiczne można wykonywać naprzemiennie z innymi metodami np. Terapia laserowa lub mezoterapia mikroigłowa )

Zabieg na blizny 

Skuteczna terapia blizn w gabinecie opiera się na wykorzystaniu peelingów chemicznych lub manualna praca na bliźnie. Podczas serii zabiegów skoncentrowanych na niwelowaniu blizn i postępów możemy wykorzystać kwas glikolowy (bardzo dobrze penetruje w głębsze warstwy skory oraz pomaga w procesie powstawania kolagenu) i pochodne kwasu salicylowego (działa złuszczająco - przyczynia się do efektywnego procesu zmniejszania widoczności blizn)

Zabieg na zmarszczki 

Rodzaje oraz typy zmarszczek wyróżnia się ze względu na ich przyczyny powstawania oraz miejsce lokalizacji. Kwas askorbinowy poprawia jędrność i elastyczność skóry, spłyca zmarszczki

Kwas glikolowy spłyca zmarszczki, poprawia koloryt skory oraz stymuluje odnowę komórkową. Kwasy, które mamy w swojej ofercie pozwalają na dobranie indywidualnego terapii. Specjalista dobiera indywidualny program zabiegu.