3576_baner 314x300cm podglad 2jpg

PODCZAS WIZYTY W NASZYM GABINECIE ZASIĘGNIESZ PORADY PODOLOGA ORAZ UZYSKASZ POMOC W ZAKRESIE: • diagnozy
 • wykonania podstawowego zabiegu podologicznego
 • usunięcia hiperkeratoz
 • zrogowaciałego naskórka ( nagniotki, modzele ) 
 • usunięcia odcisków
 • prawidłowego skrócenia paznokci
 • zabiegu na wrastający paznokieć ( klamry plastikowe, plastiowo-metalowe, tytanowej, Fraser)
 • zabieg na wrastający paznokieć Kostką ARKADY
 • usunięcie wrastającego elementu
 • odciążenie bolesnych miejsc ( ortezy z żelu polimerowego)
 • opracowanie pękającej pięty, rozpadlin
 • udzielenie wskazówek i zaleceń pielęgnacji domowej
 • opieki nad stopą cukrzycową
 • rekonstrukcji płytki paznokcia
 • pobieranie materiału do badania mykologicznego
 • leczenie grzybicy-ozonoterapia
 • DOJEŹDŻAMY DO OSÓB STARSZYCH
 • PRACUJEMY WYŁĄCZNIE STERYLNYMI NARZĘDZIAMI

PODSTAWOWY ZABIEG PODOLOGICZNY:

Jest to usługa skierowana do osób z schorzeniami stóp, wrastaniem paznokci, urazami mechanicznymi płytki paznokciowej (w takim przypadku wskazana jest rekonstrukcja zniszczonego paznokcia), modzelami, odciskami i pękającymi piętami, DIABETYKÓW.

IMG_7834jpg47209142_821356451368061_5789504924463136768_njpg IMG_7836jpg

WRASTAJĄCY PAZNOKIEĆ: 

Problem wrastających paznokci jest często skutkiem noszenia ciasnego lub niewłaściwego obuwia, jak również nieumiejętnego wycinania rogów płytki paznokcia, zaburzenia wzrostu paznokcia, predyspozycji genetycznej, urazu mechanicznego. Zbyt długie zwlekanie z pójściem do specjalisty pielęgnacji stóp może spowodować, że powstanie obrzęk, stan zapalny a nawet zakażenie – wtedy pomocy udzielić powinien chirurg. W skrajnym przypadku może on ściągnąć paznokieć lub wrastającą jego część. Pominąwszy cierpienie fizyczne – do czasu zagojenia palec wygląda mało estetycznie, a nowy paznokieć często odrasta zniekształcony.

Można tego uniknąć!

Gorzej, gdy paznokieć jest zrogowaciały, wybrzuszony i zgięty ku dołowi brzegów, które wrastają. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest nałożenie klamry. Ma ona za zadanie skorygować kształt paznokcia poprzez uniesienie wbijających się brzegów ku górze. Systematycznie zakładane klamry mogą całkowicie wyprowadzić paznokieć, który odzyskuje właściwy kształt. Mimo, że nazwa brzmi odstraszająco – samej dobrze założonej klamry nie widać.


KLAMRA ortonyksyjna korygująca wrastający paznokieć

Klamra ma wszechstronne zastosowanie medyczne w przypadkach:

- odcisków wału paznokcia,
- w stanach zapalnych wywołanych wrastaniem i wkręcaniem się paznokcia
- po jego częściowym wycięciu.

W dzisiejszych czasach rozwój podologii zapewnia nam dostęp do wielu nieinwazyjnych metod leczenia. Stosując je nie jesteśmy zmuszeni do zmiany trybu życia ani przerwy w pracy zawodowej . O ich skuteczności świadczą nie tylko rekomendacje lekarzy, ale i opinie rzeszy zadowolonych klientów gabinetów podologicznych. Zabieg zakładania klamry na wrastające paznokcie jest bezbolesny, a dzięki punktowemu nałożeniu i indywidualnej regulacji siły napięcia klamry prowadzi z reguły do natychmiastowego złagodzenia bólu

Klamry ortonyksyjne na wrastające paznokcie można stosować już u dzieci powyżej 5 roku życia. U dzieci młodszych stosujemy tamponadę, która w przypadku delikatnych płytek i systematycznym stosowaniu przynosi bardzo dobre efekty. Przynoszą natychmiastową ulgę. Długotrwałe ich stosowanie powoduje spłaszczenie płytki paznokciowej, likwiduje dolegliwości i zapobiega ponownemu wrastaniu. Kontrolne wizyty oraz właściwa, świadoma pielęgnacja pozwolą nam uporać się z problemem raz na zawsze.

KLAMRA 3TO - bezpieczna klamra metalowa
* Wykonana z cienkiego, sprężystego druciku podobnie jak aparat ortodontyczny.
* Zakończona dwoma haczykami unoszącymi paznokieć.
* Specjalna pętla: podczas zaciskania szybko podnosi paznokieć.
* Pozwala na regulację naprężenia przy jednostronnym i dwustronnym wrastaniu.
*Gwarantuje zniesienie bólu.
* Skuteczna w stanach zapalnych z wysiękiem
* Szczególnie polecana dla diabetyków.

RURKI KORYGUJĄCE:

Rurki zalecane są w przypadku stwierdzenia niewielkiego wrastania paznokcia, spowodowanego np. niewłaściwym obcinaniem paznokci. Metoda ta pozwala kontrolować tor rośnięcia paznokcia. Często stosowana u małych dzieci.

REKONSTRUKCJA PŁYTKI PAZNOKCIA:

Rekonstruować paznokieć możemy w wielu przypadkach: kiedy chcemy zabezpieczyć odsłonięte łożysko paznokcia , podczas prowadzenia terapii wrastających paznokci lub po doznanym urazie mechanicznym. Zdarza się, że tracimy paznokiec w wyniku choroby lub nieszczęśliwego wypadku. Stosujemy rozwiązanie, niepowodujące żadnych efektów ubocznych. Gwarantujemy poprawę estetyki Twoich paznokci.

ODCISKI:

Odcisk to miejsce nadmiernie zrogowaciałego naskórka. Zwykle jest wyraźnie odgraniczony i ma twardy trzpień, który wrasta w miękkie tkanki. Trzpień może powodować ból i docierać nawet do okostnej. Taki zaawansowany odcisk może utrudniać chodzenie, a na pewno powoduje duży dyskomfort. Odcisk to reakcja naskórka na stały ucisk i tarcie.

MODZELE:

Modzel to miejsce nadmiernie zrogowaciałego naskórka. Cała powierzchnia modzela ma żółtawy kolor i zwykle są to większe powierzchnie niż w przypadku odcisków. Modzel to reakcja naskórka na stały ucisk i tarcie.