PRESOTERAPIAPresoterapia to mechaniczny masaż uciskowy. Zabiegi przy użyciu naszego urządzenia można wykorzystać do leczenia obrzęków kończyn, zaburzeń układu limfatycznego. Polecamy ją również w celu modelowania sylwetki, ujędrnienia skóry i redukcji cellulitu.

Presoterapia jest to metoda stosowana w leczeniu układów limfatycznego i krążenia. Zabieg pobudza układ żylny oraz limfatyczny, wpływa na oczyszczenie wraz z odżywieniem organizmu. Zalecany jest on do leczenia obrzęków żylnych i limfatycznych różnego pochodzenia. Zabieg presoterapii polega na umieszczeniu klienta w kombinezonie, który składa się z komór, stopniowo napełnianych powietrzem. Do komór wprowadzane jest powietrze, które wywołuje nacisk na poszczególne części ciała, przepychając krew i limfę do najbliższych węzłów chłonnych. To umożliwia dokładne oczyszczenie tkanek z zalegających toksyn i usuwanie nadmiar wody z organizmu zmniejszając obrzęki, opuchliznę, ból i cellulit.

Działanie: Usuwanie zatrzymanej wody w organizmie, odżywienie i natlenienie skóry, pobudzenie układu limfatycznego i krążeniowego, eliminacja toksyn tworzących cellulit, ujędrnienie skóry.

Wskazania: Obrzęki limfatyczne, żylne, pourazowe, pooperacyjne (np. po mastektomii), cellulit, otyłość, zatrzymywanie się wody w organizmie, chęć odżywienia skóry i poprawy jej elastyczności.

Przeciwwskazania: Choroby serca, niewydolność układu krążenia, epilepsja i zaburzenia psychosomatyczne, choroby hematologiczne i skłonność do krwotoków, metalowe protezy, rozrusznik serca, miażdżyca naczyń obwodowych, niewydolność oddechowa, wątroby, nerek, choroby endokrynologiczne, choroby nowotworowe (w trakcie leczenia), neuropatia diabetyczna, infekcje wirusowe, bakteryjne lub grzybicze.


TERAPIA MANUALNA


Terapia manualna jest praktyczną częścią medycyny. 

Zajmuje się ręcznym badaniem i leczeniem zaburzeń czynności różnych struktur układu ruchu (stawów, więzadeł, mięśni). Metoda ta pozwala na zwalczanie bólu kręgosłupa , stawów i kończyn. Manipulacja jest szczególną dziedziną fizjoterapii, nie jest masażem.
Zmiany w kręgosłupie i tzw. przesunięcia kręgów powodują ucisk na nerwy i rdzeń kręgowy, co zaburza stan zdrowia, wyzwala silny ból i przyczynia się do powstawania wielu chorób. Istota manipulacji polega na korygowaniu ułożenia kręgów i stawów międzykręgowych, co poprawia funkcjonowanie kręgosłupa i zmniejsza ucisk na nerwy i rdzeń kręgowy powodując ustąpienie lub zmniejszenie dolegliwości.

Pomaga między innymi w: schorzeniach kręgosłupa, ostrogach, halluksach, płaskostopiu, rehabilitacji pourazowej, dyskopatii, skoliozy, zaburzeniach snu, dolegliwości typu migrenowego, schorzeniach bioder, kończyn górnych i dolnych.