COVID-19 - czyli nowy koronawirus

Co musisz wiedzieć rezerwując termin wizyty w Naszym salonie?

Informujemy Państwa, że od dnia 18.05.2020r w Naszym salonie obowiązują dodatkowe zobostrzenia, prosimy o zapoznanie się z nimi przed dokonaniem rezerwacji terminu wizyty:

I. Rezerwacja wizyty u podologa/ kosmetyczki odbywa się tylko i wyłącznie telefonicznie lub drogą elektroniczną.


II. Przyjdź w swojej maseczce i rękawiczkach - jeśli nie posiadasz, maseczkę możesz także zakupić u Nas - (osoby nie posiadające maseczki nie mogą skorzystać z wizyty).
II A) Maskę noś cały czas - chyba, że Twoja wizyta dotyczy zabiegu pielęgnacyjnego w obrębie twarzy - wtedy poczekaj, aż kosmetyczka poprosi Cię o zdjęcie maseczki przed przystąpieniem do wykonania zabiegu.


III. Salon od wewnątrz pozostaje zamknięty na klucz - dla Waszego jak i Naszego bezpieczeństwa - dlatego, poczekaj na nasze wezwanie w korytarzu.


IV. Prosimy o przychodzenie na wizytę PUNKTUALNIE - nie wcześniej, nie później. Dokonujemy wszelkich starań, aby klienci się nie mijali! Jest to dla nas niezmiernie ważne.


VI. Na wizytę przychodzimy samodzielnie - bez osób towarzyszących! (nie dotyczy osób niepełnoletnich).


VII. Po wezwaniu podologa/ kosmetyczki - czeka na Ciebie:
A) Obowiązkowa dezynfekcja rąk/ bezdotykowy pomiar temperatury (na odległość) w recepcji. 


B ) Przyjmujemy tylko osoby zdrowe, bez wyjątków. 

Wiedz, że zapytamy Cię o Twoje samopoczucie: czy posiadasz kaszel, duszności, katar ogólne oznaki przeziębienia lub grypy?
Pamiętaj bądź odpowiedzialny i nie umawiaj się na wizytę jeśli Twój stan zdrowia uległ pogorszeniu - lub jeśli wizyta jest już zarezerwowana, a masz objawy - odwołaj ją telefonicznie dla swojego i naszego bezpieczeństwa!


C) Poprosimy o wypełnienie obowiązkowej ankiety w związku z COVID-19 przed przystąpieniem do wykonywanego zabiegu - zawierającej m.in informacje na temat tego, czy miałeś kontakt z osobą będącą chorą na COVID-19? czy przebywałeś na kwarantannie? (jeśli tak poprosimy Cię o wcześniejsze przesłanie oficjalnego dokumentu potwierdzającego jej przebycie drogą mejlową) - w celu wypełnienia ankiety możesz przynieść własny długopis, lub wypełnić go naszym (dezynfekowanym na bieżąco po każdym kliencie!).


VIII. Podczas usługi obowiązuje zakaz korzystania z telefonu komórkowego, a także innych urządzeń elektronicznych służących do komunikacji. Prosimy o pozostawienie go w okryciu wierzchnim bądź torbie, rozmowy między Nami również ograniczamy do minimum. 


IX. Prosimy o dotykanie jak najmniej powierzchni płaskich.


X. Podczas wizyty ze względów bezpieczeństwa nie proponujemy napojów.


Dbamy o wszelkie środki bezpieczeństwa, pracujemy w maseczkach, okularach ochronnych/ przyłbicach/ goglach, fartuchach ochronnych, a dezynfekcja i sterylizacja (posiadamy własny autoklaw) to proces obowiązkowy i niezwykle ważny dla Nas od zawsze! Dla zwiększenia bezpieczeństwa posiadamy także lampę UVC i ozonator.

Dodatkowo dezynfekujemy włączniki światła, klamki, długopisy, terminale płatnicze.


MASKA/ MYCIE RĄK/ RĘKAWICZKI


prev next

Jak skutecznie myć ręce?

Każde dotknięcie klamki, banknotu czy poręczy w autobusie sprawia, że na nasze ręce dostaje się od 100 do 10 tys. komórek drobnoustrojów. To bomba bakteryjna, którą rozbroić może tylko mycie rąk. Wystarczy kilkadziesiąt sekund myć ręce, by oczyścić je z 90 proc. bakterii. Żeby uzyskać najlepszy efekt potrzebne jest niecała minuta.

Jak myć ręce? Podstawowe zasady:

  • myj ręce ok. 30 sekund
  • rozpocznij od zmoczenia rąk wodą
  • nabierz tyle mydła, aby pokryły całą powierzchnię dłoni
  • dokładnie rozprowadź mydło po powierzchni pocierając o siebie rozprostowane dłonie
  • pamiętaj o dokładnym umyciu przestrzeni między palcami, grzbietów palców oraz okolic kciuków
  • na koniec dokładnie opłucz ręce wodą i wytrzyj ręce do sucha jednorazowym ręcznikiem

Myjąc ręce w miejscu publicznym staraj się nie dotykać umytymi rękoma klamek, drzwi oraz innych elementów wyposażenia, mogą znajdować się na nich liczne bakterie.

Wychodząc możesz posłużyć się papierowym ręcznikiem, który ograniczy kontakt z drobnoustrojami.  

------

Od 16.04.2020 r Polski rząd wprowadził obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Zobacz na obrazku powyżej jak zrobić to prawidłowo.

Jednocześnie przypominamy, że kluczowe jest zachowanie bezpiecznej odległości od innych osób -2 metry.

------

Jak prawidłowo zdjąć rekawice ochronne?

Zobacz na powyższym zdjęciu.